Pożyczenie auta - ratunek w wielu przypadkach
Jeżeli samochód pozostanie uszkodzony w wyniku przypadku nie z winy, to możemy skorzystać z usług firmy wypożyczającej samochody na koszt firmy ubezpieczeniowej. Jedyny warunek takiego wynajęcia takiego wozu jest taki, że musimy pożyczyć auto pokrewnej klasy do tego, które zostało uszkodzone. Fakturę z wypożyczalni samochodów przedstawiany ubezpieczycielowi.
Jednostka, która nas zabezpiecza rzadko nas informuje o takiej możliwości, bodaj że posiadamy działalność gospodarczą i auto było zabezpieczone na jednostkę gospodarczą. Korzystna wypożyczalnia oferująca wynajem samochodów radom powinna nas zawiadomić, że mamy możliwość zwrócenia się o zwrot kosztów do ubezpieczyciela za najem wozu zastępczego. Jednak zanim wypożyczymy samochód na koszt ubezpieczyciela sprawcy kolizji, musimy złożyć do firmy oświadczenie ze chcemy to zrobić. Oświadczenie takie najpoprawniej złożyć w dwóch kopiach w jakim miejscu na drugiej ubezpieczyciel ma obowiązek potwierdzić jej przyjęcie.
W tym oświadczeniu możemy napisać ze samochód jest nam przydatny do dojazdu do pracy lub też dowozu dzieci do szkoły. Tudzież nie musimy informować, z jakiej wypożyczalni samochodów będziemy wykorzystywać. Dziś możemy wynająć jakikolwiek samochód, jaki wyłącznie nam się zamarzy. Wypożyczalnie samochodów prześcigają się w ofertach aut do wynajęcia. Na różne etapy życia możemy potrzebować przeróżnych samochodów.
Pożyczenie auta - ratunek w wielu przypadkach
Zobacz również: Witryny dla każdego - tworzenie własnych stron