Oleje roślinne, które są nam w stanie pomóc
W dzisiejszych czasach dostęp do produktów leczniczych jest praktycznie nieograniczony. Produkty z całego Świata są w zasięgu ręki.

Daleko postępująca globalizacja, którą wywołał Internet umożliwia nieograniczone sposobności dystrybucji towarów z najbardziej egzotycznych zakątków naszego Świata. Jeszcze parę lat temu nie były one sprzedawane w naszym kraju. A teraz olej inca inchi jest powszechnie używanym preparatem, który wspiera dużą liczbę procesów leczniczych.

Dlaczego można zaufać olejom roślinnym

Rośliny dają od wieków ludzkości cennych składników, takich jak witaminy czy minerały, które czerpią ze swojego otoczenia. Tłuszcze roślinne to doskonały nośnik substancji odżywczych odpowiedzialnych za etap rozwoju i wzrostu oraz wszystkie procesy życiowe każdej komórki w roślinie.

Najdoskonalsze oleje roślinne to te tłoczone w zimnej temperaturze, nierafinowane. Nie powinniśmy się martwić, że zostawią na naszej skórze powłokę świecącego tłuszczu i pozatykają pory jak ropopochodne oleje mineralne, gdyż na szczęście szybko się wchłoną i dają dużo odżywczych składników.

Olej Inca Inchi pozyskiwany jest w wyniku wyprasowywania na chłodno kwiatów peruwiańskiej rośliny Sacha Inchi. Choć w Peru jest on znany i używany od setek lat, Polacy dopiero teraz zaczął go odkrywać, gdyż ciężko gdzie indziej skopiować specyficzne warunki sprzyjające rozwojowi Sacha Inchi.

Jej charakterystyczne nasiona w kształcie gwiazdy jesteśmy w stanie znaleźć na ceramice wydobytej z grobowców starożytnych Inków.
Oleje roślinne, które są nam w stanie pomóc
Zobacz również: Czy warto samodzielnie jeszcze rozliczać PIT