2 najczęściej kupowane egzotyczne mydła
Pierwsze to mydło sandałowe leczące ugryzienia insektów. Naturalne mydło sandałowe ma za zadanie koić świąd i zaczerwienienie po ukąszeniu insektów. Po ukąszeniu komara nie będzie robił się ropiejący bąbel tylko ślad będzie pośpiesznie się znikał.

Również oparzenia słoneczne będą mniej dotkliwe, kiedy do mycia zastosuje się mydło sandałowe. Olej sandałowy znany jest ze unikalnych właściwości antybakteryjnych - mydeł z jego ekstraktem stosuje się często w przypadku stanów zapalnych intymnych części ciała (przypadłości zorientowane na świąd i pieczenie).

Ważną rzeczą jest również zapach tego mydła - uspokajający, kojący skołatane nerwy, wyciszający.

Kolejny produkt to mydło Alep 50% Bio stosowane na poważne kłopoty skórne. Bywa nazywane ?Mydłem perfekcyjnym?, mając na uwadze walory pielęgnacyjne jest to fakt bezdyskusyjny. Mydło zrobione jest z trzech składników: oleju laurowego, oliwy z oliwek i dokładnie 0,01 % sody uzyskanej z wody morskiej. Olej laurowy ? naturalny antybiotyk! Ma silne działanie antyseptyczne i mocno nawilża. Ze znakomitym skutkiem łagodzi dolegliwości i kłopoty skórne, takie jak trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, łojotok. Miliony ludzi na świecie przekonało się o jego leczniczym działaniu.
2 najczęściej kupowane egzotyczne mydła
Zobacz również: Kosmetyki naturalne pomagają na coraz większą liczbę schorzeń skóry